15. mail toimus Hispaanias Alicante lähedal Elche linnas Erasmus+ projekti "STEAM in SDG" raames kohtumine, millel osalesid Tamsalu Koolist õpetajad Anne Kraubner ja Villu Varblane. Kokku said projekti partnerid Poolast, Lätist, Hispaaniast, Kreekast ja Eestist.
Tegemist oli 2023. aasta lõpus käivitunud projekti kolmanda kokkusaamisega. Kohtumise käigus vaadati ühiselt läbi projekti senised tegevused, edasine ajakava ja dokumentatsiooniga seonduv.
Projekti peamine eesmärk on innustada õpilasi täiendama oma STEAM-oskusi, mille abil saab lahendada üleilmse säästva arengu eesmärkidega seotud ülesandeid.
Akronüüm STEAM - Eesti keeli MATIK - tähistab viiele valdkonnale tuginevat praktilise kallakuga õpet ehk teaduse, tehnoloogia, inseneeria, kunstide ning matemaatika ühendamist. Ülemaailmse säästva arengu eesmärgid ja tegevuskava aastani 2030 võeti vastu ÜRO tippkohtumsel 2015. aastal, mille peamine eesmärk on kaotada kõikjal vaesus ning tagada väärikus ja hea elukvaliteet kõigile, arvestades samas looduskeskkonna võimekusega.
Erasmus+ projekti käigus on valminud käsiraamat õpetajatele, mille abil rakendada oma tundides säästva arengu teemadega seotud ülesannete lahendamisel STEAM-õpet ja AR(liitreaalsuse)-käsiraamat, kus juhised AR-tööriistade rakendamiseks. Lisaks on valminud kuue erineva teema tunnikavad, mida saavad õpetajad ainetundides rakendada. Kõik materjalid on tõlgitud projekti osapoolte emakeelde.
Järge ootavad piloteerimised - õppematerjalide tutvustamine õpetajatele ja esimesed tunnikavade testimised ainetundides. Sügisel peab aga aset leidma materjalide tutvustamine juba suuremale ringile ehk siis tuleb kaasata teiste koolide õpetajad.
Projekti tutvustaval kodulehellink opens on new page on võimalik projektist saada täpsem ülevaade ja tutvuda loodud õppematerjalidega.